Przejdź do treści

Kim jesteśmy?

Biuro Usług Doskonalenia Zarządzania i Organizacji „SYSTEM” Sp. J. to firma szkoleniowo-doradcza założona w 2000 roku. Głównym obszarem naszej działalności jest obsługa w zakresie BHP, PPOŻ oraz ochrony środowiska, a także wdrażanie i doskonalenie systemów zarządzania. Oferujemy również szeroki pakiet szkoleń i kursów m.in. dotyczących BHP, PPOŻ, ochrony środowiska, systemów zarządzania, kursy zawodowe.

Założyciele Biura „SYSTEM” Sp. J. są specjalistami w swoich dziedzinach. Potwierdzeniem tego jest chociażby ich uczestnictwo w pracach Komitetów Technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego nr 270 ds. Zarządzania Środowiskowego oraz nr 276 ds. Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Pełnią oni także funkcje w zarządach stowarzyszeń Polskie Forum ISO 14000 i ISO 45000 oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP – Oddział Częstochowa.

Również cały zespół pracowników i podwykonawców posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje pozwalające na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Zatrudniani przez nas specjaliści i inspektorzy BHP i PPOŻ, a także specjaliści z zakresu ochrony środowiska w profesjonalny sposób obsługują powierzone sobie obszary działalności naszych Klientów. Wykładowcy prowadzący szkolenia cechują się nie tylko fachową wiedzą, ale również wysokim stopniem komunikatywności. Dzięki temu w łatwy i przystępny sposób potrafią przekazać wszystkie niezbędne informacje i odpowiedzieć na pytania uczestników.

Jakość oferowanych przez nas usług i szkoleń potwierdzają:

 • certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015
 • liczne dokonania naszej ponad 20-letniej działalności, wśród których wymienić można np.:
  • opracowanie normy zakładowej dla Huty Częstochowa dotyczącej systemu zarządzania BHP, której rozwiązania znalazły się w normie PN-N-18001
  • wdrożenie pierwszego w Polsce systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z ISO 14001 już w 1997 roku
  • przeprowadzenie w wybranych przedsiębiorstwach konsultacji dotyczących ministerialnego projektu „Próbne wdrożenie wymagań Rozporządzenia EMAS”
  • uczestnictwo we wdrażaniu EMAS w administracji nowych państw członkowskich UE
  • uczestnictwo w projekcie dedykowanym bezpieczeństwu pracy w kontekście integracji polskiego i europejskiego hutnictwa
  • liczne publikacje dotyczące systemów zarządzania, m.in. w poradniku wydawnictwa Verlag Dashoffer „Seria norm ISO 9000. Nowoczesne zarządzanie firmą. Poradnik dla przedsiębiorstw w zakresie norm serii ISO 9001, ISO 14000 i PN-N-18000”, czasopismach „ATEST”, „Przyjaciel przy Pracy”, czy też „Promotor BHP
 • referencje naszych Klientów

Jesteśmy również wpisani do:

 • Bazy Usług Rozwojowych prowadzonej przez PARP jako kwalifikowany dostawca usług szkoleniowych i doradczych (dzięki czemu nasze usługi dla przedsiębiorstw mogą być dofinansowywane ze środków unijnych)
 • Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach pod numerem 2.24/00363/2010.

W trosce o najwyższą jakość naszych usług szkoleniowych i doradczych wszelkie działania realizowane przez Biuro „SYSTEM” Sp. J. są zgodne z ustanowioną przez właścicieli i stosowaną przez pracowników Polityką jakości.

Strona przechowuje i ma dostęp do cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk . Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności