Przejdź do treści

Dzień Budowlańca

Co roku 25 września obchodzony jest Dzień Budowlańca, który został ustanowiony jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej. Jedna największy rozkwit tego Święta nastąpił w okresie PRL-u kiedy to z polecenia ówczesnego ministra budownictwa zaczęto organizować liczne imprezy podczas, których nadawano odznaczenia i nagrody za wkład w pracę. Budowlańcy w tamtym okresie uważani byli za przodowników pracy, którzy niestrudzenie budowali Polskę Ludową i byli chlubą narodu.

Obecnie Święto to jest obchodzone na terenie całego kraju i poza jego granicami. Zrzesza ono nie tylko samych budowlańców, ale również architektów, inżynierów, urbanistów, instytucje naukowe i wszystkie inne środowiska mające wkład w branżę budowlaną. Podczas różnego rodzaju imprez omawiane są aktualne problemy w branży oraz nowe rozwiązania. Jest to również okazja do wymiany doświadczeń i odznaczenia najbardziej zasłużonych firm i osób.

Strona przechowuje i ma dostęp do cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk . Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności